Макси Лопес и фантастичен вратар шокираха Наполи на "Сан Паоло" (видео)

Отборът на Наполи претърпя разочароваща загуба у дома с 0:1 от Киево в мач от втория кръг на Серия "А". Попадението реализира Макси Лопес 4 минути след почивката. Големият герой за "летящите магарета" от Верона обаче младият страж Франческо Барди, който направи фантастичен мач и буквално заключи вратата си. Барди направи серия от спасявания, като през първото полувреме попречи на Гонсало Игуаин да реализира дузпа.

В 13-ата минута Франческо Барди спаси блестящо удар с глава на аржентинския нападател Гонсало Игуаин. Три минути по-късно Барди отрази и изстрел на словашкия офанзивен халф Марек Хамшик. Две минути по-късно пък Лоренцо Инсиние бе близо до отбелязването на гол във вратата на веронци, но мощният му шут извън наказателното поле излезе в аут.

В 26-ата минута неаполитанците получиха право да изпълнят дузпа, отсъдена от рефера Пиеро Джакомели за нарушение на Бощиян Сесар срещу аржентинския нападател Гонсало Игуаин в наказателното поле. Франческо Барди обаче с отлична намеса спаси удара от бялата точка на Игуаин, който насочи топката в десния ъгъл на вратата на "летящите магарета".

В 31-ата минута, при една от редките си атаки, веронци едва не шокираха Наполи, след като Макси Лопес удари напречната греда с атрактивен удар от въздуха. При добавката аржентинският нападател опита с пета да изпрати топката в мрежата, но не му достигна малко точност. В 36-ата минута пък Барди направи поредното си отлично спасяване в мача, парирайки удар на Инсиние. В последните секунди на първата част домакините отново застрашиха вратата на Киево, но до гол не се стигна.

Второто полувреме започна с ново спасяванен а Барди, който този път изби топката след свиреп далечен удар на колумбиеца Хуан Камило Сунига в 48-ата минута. Минута по-късно обаче веронци изненадващо поведоха в резултата. Макси Лопес бе изпуснат от бранителите на Наполи в наказателното поле и с хладнокръвен завършващ удар изпрати топката в мрежата зад стража Рафаел Кабрал. Това бе първи гол на Макси Лопес с фланелката на Киево и негов първи от февруари тази година, когато се разписа в дербито на Генуа срещу Дженоа като футболист на Сампдория.

В 65-ата минута пред Хамшик се откриха последователно две чудесни възможности да изравни резултата, но при първата Барди още веднъж се намеси великолепно и спаси удара му, а при втората - опитът за изстрел отблизо на словака бе блокиран от бранител на Киево.

В 78-ата минута Джакомели не пожела да отсъди дузпа за Киево, въпреки че резервата Айзък Кофи бе задържан от футболистна Наполи в наказателното поле на домакините и не успя да нанесе голов удар отблизо.

В последните секунди на срещата, в последната пета минута на добавеното време, резервата Дуван Сапата имаше прекрасен шанс да спаси Наполи от поражение, но ударът му с глава след центриране отдясно бе спасен от непробиваемия днес Барди и Киево се поздрави с победа на "Сан Паоло".

Наполи претърпя първа загуба за сезона в Серия "А" и е с 3 точки след втория кръг след победа и поражение. Киево пък стартира със загуба шампионата и днес записа първа победа.