Красива първа победа за Лацио (видео)

Лацио с лекота записа първи успех за новия сезон в калчото след 3:0 над Чезена у дома. Това са и първи точки за столичани, тъй като на старта преди две седмици те отстъпиха на Милан с 1:3. В основата на победата беше Антонио Кандрева, който реализира първия гол в 19-ата минута и подаде на Марко Пароло за втория в 56-ата минута. В последната минута капитанът Стефано Маури оформи крайното 3:0, а малко преди това попадение на Балде Кейта беше правилно отменено заради засада. Новаците в елита не показаха нищо смислено и заслужено останаха с празни ръце.

Новият старши треньор на Лацио Стефано Пиоли подреди своите в 4-3-3, като остави Мирослав Клозе на пейката за сметка на Филип Джорджевич. Големите опасности за Чезена дойдоха от двете крила Кейта и Кандрева. Отделно гостите изпаднаха в глуха защита и допълнително улесниха съперника си. Заради сгъстената отбрана "орлите" заложиха на далечни удари и само в първия четвърт час Кандрева на три пъти стреля опасно.

В 19-ата минута вече нищо не можеше да спре италианския национал и Лацио поведе в резултата. Новопривлеченият ляв бек Едсон Браафхайд центрира отляво и намери Кандрева, който беше точен с мощен удар от въздуха - 1:0.

Попадението не промени нещата и "небесносините" продължиха да доминират. В 52-ата минута Сенад Лулич пропусна от няколко метра, като отлично в случая се намеси вратаря Никола Леали. След още четири минути обаче стражът се оказа безпомощен, след като Кандрева поднесе топката отлично към Пароло и той заби първия си гол за клуба след трансфера от Парма това лято. Той също така е бивш футболист на Чезена, но това не го спря пред мрежата - 2:0.

В 87-ата минута Кейта засече топката за 3:0, но голът не беше зачетен заради засада. Такава нямаше 180 секунди по-късно, когато резервите Клозе и Маури изработиха третото попадение.

Преди двубоя германският национал на домакините беше награден от президента на клуба Клаудио Лотито за това, че подобри рекорда за отбелязани попадения на световни първенства.

Следващата неделя Лацио гостува на Дженоа, а ден по-рано Чезена приема Емполи.