Юве не се затрудни с Удинезе и настигна Рома (видео)

Ювентус победи с 2:0 Удинезе в мач от втория кръг на Серия "А". "Старата госпожа" започна сезона с очаквана победа при визитата си на Киево, а днес зарадва феновете си с първи домакински успех. Головете за тима на Масимилиано Алегри резлизираха Карлос Тевес в 8-ата минута и Клаудио Маркизио в 75-ата. По този начин Юве продължава с пълен актив и оглавява класирането, заедно с Рома.

Атаката на Ювентус водеха Фернандо Йоренте и Тевес, който през седмицата имаше проблеми, но се възстанови. В средата на терена си партнираха Пол Погба, Роберто Перейра и Клаудио Маркизио, а Стефан Лихтщайнер и дебютиращият Патрис Евра уплътняваха двата фланга.

За гостите от Удине в предни позиции започнаха Луис Муриел и ветеранът Антонио Ди Натале.

Интересен беше треньорският сблъсък между Алегри и Андреа Страмачони, който като наставник на Интер нанесе първата загуба на Ювентус на новия стадион.

Юве стартира мощно и още в 8-ата минута откри резултата. Лихтщайнер напредна отдясно и някак успя да върне топката към наказателното поле, където най-добре пласиран беше Тевес и неговият удар направи безпомощен стража на "фриуланите" Орестис Карнезис. Това бе 20-о попадение за аржентинеца в Серия "А" в 36 изиграни мача.

Гостите се постараха да отговорят на предизвикателството, но трудно стигаха до удари към вратата на Джанлуиджи Буфон. Юве можеше да вкара втори гол чрез Роберто Перейра, който получи пас от Йоренте и малко не му стигна да накаже бившите си съотборници. В следващите минути Муриел центрира опасно, но Анджело Огбона попречи на Ди Натале да нанесе удар. До края на полувремето шанс за гол се откри и пред Погба, но Карнезис внимаваше.

На почивката Страмачони смени Муриел с Бруно Фернандеш и Удинезе заигра само с един нападател. Въпреки това, контрите на гостите не бяха безопасни, но защитата на Ювентус се справяше. В 66-ата минута "фриуланите" все пак успяха да отбележат гол, но той беше отменен заради засада. Четвърт час преди края Клаудио Маркизио с плътен удар извън наказателното поле завари неподготвен Карнезис и подсигури победата на "бианконерите".

В последните минути дебют за торинския гранд направи привлеченият от Реал Мадрид Алваро Мората. Испанският нападател дори можеше да се разпише, но Карнезис спаси негов удар в добавеното време.

През следващата седмица на Юве предстои мач с Малмьо в Шампионската лига, а после идва и голямото дерби с Милан от третия кръг на Серия "А".