Хеттрик на головата машина Коща остави безгрешния Челси сам на върха (видео)

Най-доброто попълнение във Висшата лига през това лято Диего Коща продължи да къса мрежите в Англия, след като днес с негов хеттрик Челси обърна Суонзи на своя "Стамфорд Бридж" и стигна до победата с 4:2, за да остана единственият отбор с пълен актив от точки след първите четири мача от сезона. Испанският национал, привлечен за 32.5 милиона английски лири от Атлетико Мадрид през лятото, заби нови три гола, с което увеличи сметката си на седем точни удара в четири мача. Основна роля за неговите попадения отново имаше друг нов състава на Жозе Моуриньо - Сеск Фабрегас, който асистира за първите два гола на съотборника си в испанския национален отбор. Интересното е, че четвъртия гол в мрежата на гостите вкара друг новопривлечен от Моуриньо нов футболист на Челси - Лоик Реми, който се появи на терена като резерва на мястото именно на Коща.

Джон Тери откри резултата за гостите в 11-ата минута с автогол, който изненада феновете в Западен Лондон и неговия вратар Тибо Куртоа. Малко преди края на първото полувреме обаче Диего Коща възстанови равенството с глава след изпълнение на корнер от страна на Фабрегас.

След почивката соловия рецитал на Коща продължи и той оформи своя хеттрик с голове в 56-ата и 61-ата минута. За пореден път мощния бразилец с испански паспорт доказа невероятния си голмайсторски нюх, като знаеше къде да застане в наказателното поле, за да прати топката в мрежата на Лукаш Фабиански. Особено показателно за това бе третото му попадение, при което Рамиреш пробва удар отдалеч, който изобщо не се получи, но за сметка на това топката попадна в Коща, тъй като той бе на правилното място.

Лоик Реми също маркира с гол дебюта си на "Стамфорд Бридж" с гол по-малко от десет минути след появата си в игра. Крайното 4:2 оформи Джонджо Шелви с гол четири минути преди края.