Перуджа взе скалпа на трети фаворит в Серия "Б"

Отборът на Перуджа продължава впечатляващото си представяне в Серия "Б". "Грифоните" победиха с 1:0 Катаня на своя стадион "Ренато Кури" пред 18 000 зрители в дербито от третия кръг на втория италиански ешелон. Така завърналият след деветгодишно отсъствие от Серия "Б" клуб от Умбрия води еднолично в класирането с девет точки. Още по-интересното е, че те дойдоха срещу три от големите фаворити за завръщане в Серия "А" - Болоня (2:1), Бари (2:0) и Катаня (1:0).

Героят и днес се казваше Диего Фалчинели, който се разписа с глава в 79-ата минута. Това е трети гол в трети пореден мача за Перуджа на новата деветка на "грифоните", който е преотстъпен от Сасуоло. Роденият в покрайнините на Перуджа 23-годишен таран вече се превръща в истински идол на тифозите.
Осем минути по-рано звездата на домакините Родриго Тадей пропусна дузпа, след като вратарят на сицилианците Ананиа парира удара му.

Капитанът на тима Комото пък бе изгонен в последните минути за груб фаул срещу Росина, но въпреки това до равенство не се стигна и Перуджа е лидер с пълен актив, а сензационно Катаня е на последно място в класирането само с една точка.
Перуджа другата седмица отново играе на "Кури", когато приема Виченца.

Именно бившият тим на Валери Божинов утре приема завърналия се в Италия нападател и неговия нов отбор Тернана, като родния играч ще води атаката на своите. Националът на България Андрей Гълъбинов също ще е титуляр за неговия Ливорно в домакинството на Латина в понеделник вечер, когато е последната среща от този кръг.

Вторият във временното класиране Трапани постигна обрат срещу Читадела с 2:1 и има седем точки в актива си, колкото могат да имат отборите на Божинов и Гълъбинов, ако победят в своите срещи.