Груба грешка попречи на ЦСКА да прекъсне 6-годишна тежка прокоба във Варна (ВИДЕО)

Отборите на Черно море и ЦСКА не успяха да излъчат победител в мач от 8-ия кръг на "А" група. Двата тима завършиха 1:1 и по този начин гостите от София отново не успяха да победят във Варна нещо, което не са правили от 2008 година. "Армейците" бяха подкрепяни на "Тича" от мощна агитка, която наброяваше около 2 500 човека.
Черно море - ЦСКА
ЦСКА не успя да прекъсне 6-годишната прокоба заради груба грешка на стража Якуб Дивиш, който не успя да изчисти елементарно топката и позволи на Живко Петков да се разпише на празна врата. Всичко това се случи пет минути преди края на редовното време.

Преди това Жуан Фелипе отбеляза фантастичен гол. В 32-ата минута бразилецът изстреля истинска бомба от 22-23 метра и не остави шанс на Георги Китанов.

През първата част Черно море бе по-дейният отбор и надигра своя опонент, но получи гол, който не бе плод на отборна игра, а на индивидуалните качества на Фелипе. Бразилецът не остави шанс на стража на Черно море Георги Китанов, след като изстреля истинска бомба от 22-23 метра.

Като изключим гола, възпитаниците на Стойчо Младенов не успяха да създадат нито една смислена атака. Всичко по-интересно се случи пред вратата на "армейците".

В 21-ата минута Тончи Кукоч игра с ръка в собственото си наказателно поле, но реферът не отсъди дузпа. В следващата минута Стенио излезе съм срещу Якуб Дивиш и го прехвърли. Топката летеше към вратата и щеше да премине голлинията, ако не се бе намесил Маркиньос в послевния момент. Бразилецът предотврати сигурен гол, избивайки с глава.
В 26-ата минута Симеон Райков отправи страховит изстрел, но Дивиш бе заел добра позиция и успя да се справи със сложната ситуация. В 30-ата минута Сержиу Буш стреля силно, но топката премина на сантиметри от горната греда. До края на първата част не се случи нищо интересно и двата тима се прибраха за почивка.
През второто полувреме Черно море и ЦСКА определено не успяха да задоволят претенциите на феновете, които бяха напълнили стадиона във Варна. Двата тима заложиха изцяло на борбата, стабилността в защита и твърдите единоборства. В крайна сметка на футбол така и не успя да "замирише".

В 85-ата минута Дивиш събуди позаспалите привърженици. Вратарят направи груба грешка като не успя да изчисти топката и позволи на Живко Петков да изравни. Футболисът се възползва от подаръка и на празна врата оформи крайното - 1:1.

Въпреки равенството "армейците" остават на върха в "А" група със 17 точки, но вече имат само две преднина пред Лудогорец.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА 1:1