Канада с важна победа с 3:0 над Финландия

Волейболистите от националния отбор на Канада постигнаха важна 4-та победа в Група "F" от втората фаза на световното първенство в Полша. "Кленовите листа" се наложиха трудно, но чисто над Финландия с 3:0 (27:25, 27:25, 25:19) във втория си мач в групата, игран тази вечер пред над 3000 зрители в зала "Стулеция" във Вроцлав.

Така канадците се изкачиха на 3-то място във временното класиране с 10 точки след 4 победи и 1 загуби, но преди двете късни срещи тази вечер. Финландия пък е 6-та с 2 точки след 1 победа и 4 загуби. Утре е почивен ден на Мондиала, а в събота (13 септември) Канада излиза срещу настоящите шампиони от Бразилия, а "Суоми" играе с Китай.

Първият гейм на срещата бе изключително равностоен, като в повечето време резултатът се движеше точка за точка. Все пак в крайна сметка Канада го измъкна много трудно с 27:25 след две бомбени атаки на Гавин Шмит. Втората част се разви по аналогичен сценарий, като "кленовите листа" затвориха и този гейм при 27:25. В началото на третия гейм след 10-минутната пауза волейболистите на Канада бързо поведоха с 14:8, след което спокойно запазиха преднината си до крайното 25:19 и 3:0.

Страхотен мач за канадския тим изигра Гавин Шмит, който бе над всички с 21 точки (64% ефективност в атака) за победата. За финландците Оли Кунари завърши със скромните 12 точки.

ФИНЛАНДИЯ - КАНАДА 0:3 (25:27, 25:27, 19:25)
ФИНЛАНДИЯ: Мико Еско 1, Анти Силтала 6, Урпо Сивула 9, Оли Кунари 12, Мати Ойванен 11, Юка Лехтонен 3 - Лаури Керминен-либеро (Ееми Тервапорти, Мико Ойванен 4, Оли-Пека Оянсиву 1, Константин Шумов)
Старши-треньор: Туомас Самелвуо
КАНАДА: Тайлър Сандърс 1, Джон Перин 11, Джъстин Дъф 8, Адам Симак 7, Гавин Шмит 21, Николас Хоуг 9 - Дейниъл Люйс-либеро (Руди Верхьоф, Далас Суниъс 2, Дъстин Шнайдър, Фредерик Уинтърс)
Старши-треньор: Глен Хоуг.