Само Льометр от европейските атлети ще защитава титла на Континенталната купа в Маракеш

Само един европейски атлет ще защитава титлата си от Континенталната купа в Сплит 2010 в Маракеш този уикенд. Единствено Кристоф Льометр ще се опита да спечели отново златото на 100 м в Мароко, както го направи и преди четири години в Хърватия. През 2010 г. В Сплит французинът финишира първи с 10.06 сек, следван от Даниел Бейли (Антигуа) с 10.10 сек и Марк Люис-Франсис (Великобритания) с 10.16 сек.

Този път обаче задачата на Льометр не изглежда никак лесна, тъй като той не е в най-добрата си форма през 2014 г. На Европейското първенство в Цюрих французинът беше изпреварен във финала на 100 м от Джеймс Дасаолу (Великобритания), който спечели златото с 10.06сек срещу 10.13 сек за Льометр.

Дасаолу затвърди силното си представяне от Цюрих и на Диамантената лига в Брюксел, където постигна резултат 10.00 сек. Това беше и негов лиен рекорд за сезона, тъй като той пропусна голяма част от лятото заради проблеми с контузия.

В битката за Континенталната корона на 100 м ще се намесят също Ричард Томпсън  (Тринидад и Тобаго), който има 9.82 сек през този сезон, както и американецът Майк Роджърс.

Снимка: Getty Images/Guliver