Отбор от село елиминира Етър от Купата на България

Амбицираният за промоция в "Б" група Етър бе сензационно елиминиран от турнира за Купата на България от четвъртодивизионния „Манастирище 2000″ от врачанското село Манастирище. „Виолетовите“ гостуваха днес на селския тим във втория предварителен кръг за Купата на България и загубиха изненадващо с 1:2.

Домакините откриха резултата преди почивката чрез Юлиян Димитров в 24-ата минута. През второто полувреме етърци изравниха от дузпа в 62-ата минута. Тя бе отсъдена за събаряне на Димитър Байдаков от вратаря на домакините и от бялата точка Николай Николаев вкара за 1:1. Домакините от „Манастирище 2000″ обаче се вдигнаха и вкараха втория, оказал се и победен гол чрез Константин Пилитов в 68-ата минута.

Така „Етър“ отпада от надпреварата, а с. Манастирище отива на зонален финал с „Бдин“ (Видин), като победителят среща в основната схема на турнира „Локомотив“ (ГО), пише "Велико Търново спорт".