Тайбе Юсеин донесе първи медал на България от Световното по борба

Тайбе Юсеин спечели бронзов медал в категория до 60 килограма на Световното първенство по борба в Ташкент (Узбекистан) и донесе първо отличие за България в третия ден на надпреварата. Юсеин победи категорично в мача за бронза Малин Йоана Матсон (Швеция) с 6:0 точки. След равностойно начало с проучване между двете съпернички 23-годишната българка показа по-голямата си класа и стигна до 4 безответни точки след две успешни атаки в края на първата 3-минутна част. Юсеин добави още 2 точки в началото на втората част и до края успешно защити преднината си. Така тя спечели медал на трето световно първенство след  сребърните отличия в Страткона Каунти 2012 и Будапеща 2013.

Българката стартира с убедителна победа с явно превъзходство с 11:0 точки срещу Юлия Сативбекова (Казахстан). На четвъртфиналите тя надделя с 12:7 точки над Оксана Херхел (Украйна), но на полуфиналите тя загуби от световната шампионка от Хернинг 2009 и бронзова медалистка от Олимпиадата в Лондон 2012 Юлия Раткевич (Азербайджан) с 8:11 точки. На финала световната шампионка за девойки от София 2013 Церенчимед Сухе (Монголия) надделя убедително над Раткевич с 123 точки и заслужи първа световна титла и при жените.