Томова елиминира водачката в схемата на "Алианц Къп", Евтимова също стартира с победа

Шампионката на България за 2013 година Виктория Томова се класира за втория кръг на международния турнир по тенис "Алианц Къп" в София с награден фонд 25 хиляди долара. Томова победи водачката в схемата Дина Пфиценмайер (Германия) с 6:4, 6:3.

19-годишната софиянка пропиля ранен аванс от 4:0, но все пак стигна до успеха в първия сет след решаващ пробив в десетия гейм. Във втората част националката за "Фед Къп" проби за 5:3 и затвори мача при собственото си подаване.

Така тя заработи 5 точки за световната ранглиста и 392 долара, а за място на четвъртфиналите ще срещне участващата с "уайлд кард" Джулия Терзийска. Томова ще търси реванш за загубата от Терзийска с 6:2, 3:6, 5:7 на финала на Държавното първенство за жени миналата събота.

Националката на България за "Фед Къп" Диа Евтимова също стартира с победа в надпреварата. Поставената под номер 7 Евтимова се справи с републиканската шампионка до 16 години Петя Аршинкова с 6:3, 6:4. Съперничка на българката във втория кръг ще бъде Ана Цая от Германия.