Страхотни голове на Бейл измъкнаха Уелс срещу Андора в края (видео)

Отборът на Уелс надигра трудно като гост с 2:1 аутсайдера Андора в мач от група "В" на европейските квалификации. Илдефонс Лима изведе скромния тим напред с попадение от дузпа в шестата минута. В 22-ата Гарет Бейл вкара страхотен гол с глава, а в 81-ата отново той донесе победата със зашеметяващ гол от фаул.

В шестата минута непретенциозните домакините успяха да поведат в резултата. Легендарният за страната си 34-годишен защитник вкара от дузпа. Нейл Тейлър спъна Иван Лоренсо и андорците вкараха първия си гол от четири години насам като домакини.

В 22-ата звездата на гостите Гарет Бейл изравни. Играчът на Реал Мадрид се разписа с глава след центриране на Бен Дейвис, като засече топката на 15 метра от голлинията. На почивката владението на топката беше 70:30 в полза на уелските момчета, но резултатът остана 1:1.

И след почивката почти изцяло се игра на една врата. В 58-ата Чърч не беше точен при прекрасна възможност. Минутите се изтичаха, а резултатът стоеше непроменен. В 81-ата минута Гарет Бейл показа, че е майстор на преките свободни удари и се отличи с великолепно попадение. Топката беше поставена на около 23 метра от голлинията, Бейл технично прехвърли стената и оплете топката в горния ъгъл за крайното 2:1.

Андора - Уелс 1:2
1:0 Лима (6) д.