Азерите със сериозен жест към Любо Пенев след победата в Баку

Поражението от България с 1:2 доведе до сериозно напрежение между азербайджанските журналисти и националния селекционер Берти Фогтс след мача в Баку. Репортерите атакуваха с неудобни въпроси германския специалист, който се обиди и след десетина минути ядосан напусна залата.

Част от въпросите към Фогтс бяха свързани с голямата му заплата и липсата на адекватни резултати. Както е известно, азерите демонстрираха сериозен оптимизъм преди мача и разчитаха да започнат квалификациите с победа срещу България, но това не стана.

Няколко минути, след като селекционерът на домакините демонстративно напусна пресконференцията, в залата влезе Любослав Пенев. Местните журналисти го посрещнаха с аплодисменти и поздравления за победата. Пенев благодари, след което не пожела да коментира ситуацията с Фогтс, като само каза, че когато резултатите са лоши, вината винаги се търси напред в треньора.