Унижение за младежкия национален тим

Младежкият национален отбор на България преживя унижение в последната квалификация за Евро 2015. Младите "трикольори" загубиха с 1:7 от Дания в Олборг. Головете за домакините вкараха Андерсен (18', 32'), Дурмиси (36'), Вестергаард (42'), Бергреен (65'), Бек (67') и Зохоре (78'), а Антон Карачанаков върна едно попадение в 49-ата минута.

В 22-ата минута Христофор Хубчев получи директен червен картон.

Двубоят бе без значение за двата тима, тъй като датчаните завършиха като убедителен лидер в групата, а нашият тим е четвърти и отдавна бе загубил всякакви шансове за класиране.

Лукас Кристенсен вкара два гола за скандинавците, като откри резултата в 18-ата минута и добави втори гол в 32-ата. Риза Дурмиси направи 3:0 в 36-ата, а до почивката Яник Вестергард направи 4:0.

В 49-ата минута Антон Карачанаков върна едно попадение, но в оставащите минути до последния съдийски сигнал Емил Бергрен, Уфе Бех и Кенет Зохоре нанизаха още три безответни гола във вратата на Анатоли Господинов и оформиха унизителното поражение.

Преди година в Стара Загора България загуби от Дания с 2:3.

ДАНИЯ - БЪЛГАРИЯ 7:1

1:0 Л. Андерсен (18)
2:0 Л. Андерсен (32)
3:0 Дурмиси (36)
4:0 Вестергаард (42)
4:1 Карачанаков (49)
5:1 Бергреен (65)