Резултати и голмайстори от квалификациите за Евро 2016

Днес беше третият ден, в който се играха мачове от първия кръг на квалификациите за Евро 2016 във Франция. Досега в неделя и понеделник бяха изиграни 17 мача, а днес останаха още 8. Участието си стартира и България. "Трикольорите" победиха трудно с 2:1 като гост Азербайджан в двубой от в група "Н". Успехът за тима на Любослав Пенев донесе резервата Венцислав Христов с глава в 87-ата минута, а преди почивката се разписа Илиян Мицански.

Друг доста любопитен мач от нашата група беше този между Норвегия и Италия. "Адзурите", които са големият фаворит в групата, спечелиха в Осло с 2:0. Със същия резултат пък Хърватия се наложи над Малта.

Сблъсъкът между Чехия и Холандия от група "А". завърши с малко изненадваща победа на домакините с 2:1. В същата група Исландия разгроми Турция с 3:0.

В група "В" с два гола на Гарет Бейл Уелс надви Андора с 2:1 , а Кипър изненадващо победи като гост Босна и Херцеговина със същия резултат.