Полша вгорчи дебюта на Гибралтар на европейската сцена (видео)

Националният отбор на Полша постигна очаквана разгромна победа със 7:0 над дебютанта в европейските квалификации Гибралтар. Това бе първи мач за домакините в подобен форум, но техите надежди за добро представяне бяха разбити на пух и прах. Камил Гросички вкара първите два гола в 11-ата и 48-ата минута, още четири попадения добави Роберт Левандовски в 50-ата, 53-ата, 86-ата и 90-ата минтута, а Лукас Шукала бе автор на петия гол в 58-ата минута.

През първото полувреме все пак Гибралтар показа приличен футбол и донякъде успя да затрудни своя съперник. Полша обаче поведе още в 11-ата минута след като удар на Гросички се отби от играч на домакините и се озва в мрежата.

В началото на втората част обаче гостите набързо решиха всичко в своя полза. В 48-ата минута Гросички заби втори гол след хубава контраатака. Две минути по-късно Левандовски направи резултата класически засичайки хубав пас на Вавриняк. Отново нападателят на Байерн бе точен за 0:4 в 53-ата минута със силен удар, а в 58-ата минута Шукала направи 0:5 с глава след центриране от фаул. Последните два гола пък отново бяха вкарани от Левандовски, който първо оформи своя хеттрик в 86-ата минута, а след това заби и четвърти гол на сметката си в 91-ата минута на двубоя за крайното 0:7.

Така Полша взе първите си три точки в група "D", докато Гибралтар остава с нула и веднага се настани на дъното на класирането.

ГИБРАЛТАР - ПОЛША 0:7
0:1 Гросички (11)
0:2 Гросички (48)
0:3 Левандовски (50)
0:4 Левандовски (53)
0:5 Шукала (58)
0:6 Левандовски (86)
0:7 Левандовски (90)