Литекс загуби с 1:2 от Локомотив (Горна Оряховица) в контрола

Литекс загуби с 1:2 от Локомотив (Горна Оряховица) в контролна среща играна пред 300 зрители на Градския стадион в Ловеч. Домакините бяха без част от титулярите си ангажирани с разлини национални гарнитури.

Гостите от Горна Оряховица се възползваха от това и в 33-та минута племенникът на старши треньора на "оранжевите" Красимир Балъков - Антонио Балъков с глава отри резултата в полза на втородивизионния тим.

В самия край на първото полувреме бившият играч на Литекс Янаки Смирнов покачи на 0:2 засичайки центриране от корнер. Юношата Ивелин Аладжов намали на 1:2 в 85-та минута с далечен удар, но ловчалии не можаха да стигнат поне до равенството, въпреки териториалното си превъзходство през второто полувреме.

състав на Литекс: Баривиера (46-Конов), Недялков, Менди (44-Грозев), Гълъбов, Божиков (80-Аладжов), Бумал (70-Петров), Даскалов (46-Руменов), Златинов (70-Ивайлов), Косоко (60-Минчев), Асприля (75-Асприля), Джордан (75-Здравчев)