Австралия излъга Венецуела с 3:2 и продължава напред на Мондиал 2014

Волейболистите на Австралия победиха трудно Венецуела с 3:2 (25:20, 23:25, 21:25, 25:16, 15:9) мач от 5-ия кръг на Група А и се игра в зала "Стулеция" във Вроцлав.

Двубоят бе директен сблъсък за четвъртото място, което дава право на участие в следващата фаза. Двата тима влязоха в мача с идентични показатели, като южноамериканците направиха обрат за 0:1 до 2:1 гейма в своя полза. „Кенгурата“ обаче бяха категорични в четвъртия гейм и го спечелиха 25:16, без да дадат мачбол на съперника. В тайбрека австралийците рано си осигуриха солиден аванс, който дори увеличиха до края до 15:9.

Томас Едгар отбеляза 25 точки (1 ас, 2 блока) за успеха на Австралия, а Ейдън Зингел добави още 15 точки (1 ас, 5 блока).

За Венецуела Кервин Пинеруа заби с 24 точки (6 аса, 2 блока), а Максимо Монтоя добави още 18 точки.

АВСТРАЛИЯ - ВЕНЕЦУЕЛА  3:2 (25:20, 23:25, 21:25, 25:16, 15:9)
АВСТРАЛИЯ: Харисън Пийкок 4, Томас Едгар 25, Ейдън Зингел 15, Нейтън Робертс 8, Травис Пейсър 6, Адам Уайт 10 - Люк Пери-либеро (Пол Креол 3, Григорий Сокучев)
Старши-треньор: Джон Уриарте
ВЕНЕЦУЕЛА: Хосе Караско 2, Кервин Пинеруа 2, Хосер Контрерас 11, Хесус Чоурио 7, Максимо Монтоя 18, Фреди Седено 5 - Ектор Мата-либеро (Фернандо Гонсалес 1, Карлос Паес, Андрес Гомес 4)
Старши-треньор: Винченцо Начи.