Битката за Евро 2016 започна - вижте резултатите и голмайсторите

Днес се изиграха първите европейски квалификация за предстоящия шампионат през 2016 година. Дания - Армения (2:1), Грузия - Ейре (1:2) и Унгария - Северна Ирлания (1:2) дадоха начало на квалификационните групи. Първият гол бе дело на Ейдън Макгийди в 24-ата минута, когато Ейре поведе в Тбилиси. Торнике Окриашвили със страхотен гол изравни в 36-ата минута, но втори гол на Магийди в 90-ата Ейре стартира с важна победа.

В Копенхаген Дания обърна Армения с 2:1, а същото стори и Северна Ирландия с Унгария, но в Будапеща, след като домакините поведоха в 75-ата минута.

Гибралтар записа тежко поражение с 0:7 от Полша в дебюта си в евроквалификациите, а голямата сензация на вечерта поднесе Албания, която победи Португалия с 1:0 като гост.

Световният шампион Германия трудно спечели с 2:1 над Шотландия, а Румъния надигра с 1:0 Гърция като гост. Финландия пък обърна Фарьорски острови с 3:1 също като гост.

Финалите във Франция ще са първите с цели 24 участника, което увеличава шансовете на България да се класира на форума. "Лъвовете" са в група с отборите на Италия, Хърватия, Норвегия, Азербайджан и Малта. За финалите на френска земя се класират първите два тима в крайното класиране на всяка група, както и най-добрият трети. Всички останали трети ще играят бараж за попадане на Евро 2016.

Този квалификационен цикъл предлага и друго нововъведение. Първите мачове ще се играят в рамките на три дни.