Голово шоу и престижна победа за ЦСКА над Металург Донецк пред повече от 6 хиляди на "Армията" (ВИДЕО+ГАЛЕРИЯ)

Отборите на ЦСКА и Металург Донецк сътвориха истинско шоу по време на днешната контрола между двата тима, която бе част от празника "Отворени врати на "Армията".

"Червените" записаха престижна победа, като успяха да се наложат с 3:2. Попаденията за "армейците" реализираха Йоаким (3), Жуан Фелипе (33) и Неманя Милисавлевич (78). Точни за гостите бяха Лазич (4) и Александър (73).
ЦСКА - Металург Донецк
Преди срещата награда за цялостен принос към клуба получи бившият футболист на ЦСКА Велизар Димитров, който бе посрещнат изключително радушно от запалянковците по трибуните.

Интересът към проверката бе доста сериозен. На стадион "Българска армия" присъстваха повече от 6 хиляди души.

"Червените" отбелязаха гол още в 3-ата минута. Йоаким се оказа най-съобразителен в наказателното поле и след центриране от корнер прати топката в мрежата. Минута по-късно гостите възстановиха равенството. Грегъри Нелсон проби и центрира към Лазич, който не остави шанс на стража Якуб Дивиш.
В 33-та минута Жуан Фелипе отбеляза красиво попадение и покачи на 2:1. Голяма заслуга за гола има Йоаким, който се понрави с отличен пробив и последвала асистенция. Малко преди това украинците имаха отлична възможност да отбележат, но за радост на феновете по трибуните това не се случи.

В 73-ата минута Александър изравни с удар по диагонала от 23-24 метра. Радостта на гостите обаче бе твърде кратка. ЦСКА не се задоволи с равенството и се хвърли смело в атака.

Пет минути по-късно Неманя Милисавлевич покачи на 3:2. Сърбинът направи двойно подаване с Буш и излезе сам срещу вратаря, като не сбърка за 3:2.

В минутите до края на мача Сержиу Буш имаше добра възможност да осигури по-изразителна победа, но се подхлъзна в най-неподходящия момент и резултатът остана непроменен.

ЦСКА - МЕТАЛУРГ 3:2