Мексико и Чили не си вкараха в контрола пред 67 175 зрители

Мексико и Чили завършиха 0:0 във футболна контрола, която се игра пред 67 175 зрители на стадиона на отбора от НФЛ Сан Франсиско 49-ърс. Двата отбора са участници на последното Световно първенство и отпаднаха на един и същи етап- осминафиналите. Мексиканците отстъпиха с 1:2 на Холандия, докато Чили напусна турнира след нулево равенство с Бразилия и изпълнение на дузпи.

И докато треньорът на чилийците Хорхе Сампаоли пусна на терена хората от Мондиала, то за Мексико дебют направиха Мигел Анхел Ерера и Освалдо Аланис. Въпреки сериозната подкрепа от трибуните, мексиканците имаха едва две прилични голови положения за целия мач.

Те се разиграха в рамките на две минути през второто полувреме, като най-напред Джовани дос Сантос излезе на стрелкова позиция, но изпрати топката над горната греда на вратата, пазена от Клаудио Браво. В 67-ата минута Хавиер Антонио Ороско не успя да засече топката пред вратата след подаване на Орибе Пералта. В 77-ата минута Браво улови далечен удар на Мигел Лаюн, а малко след това и удар от десетина метра на Ороско.

Снимка: Getty Images/Guliver