Еквадор отнесе Боливия с 4:0 в контрола

Еквадор отнесе Боливия в контролна среща с 4:0, която се игра в САЩ на стадиона във форт Лодърдейл. Мачът беше първи за еквадорците след отстраняването на треньора Рейналдо Руеда заради слабото представяне на Световното първенство в Бразилия.

Кристиан Нобоа откри резултата в 9-ата минута. В 33-ата минута Хуан Касарес порниза от 25 метра за втори път боливийския вратар Даниел Вака, а през второто полувреме паднаха още две попадения- на Енер Валенсия и на Хуниор Сорноса. Еквадорците бяха водени от временния наставник Сиксто Висете, чийто договор е до януари.

Следващата контрола за тях е във вторник в Ню Джърси срещу Бразилия. Руеда беше изгонен от националния отбор, след като футболистите му не успяха да преодолеят групата с Франция, Швейцария и Хондурас.

ЕКВАДОР - БОЛИВИЯ 4:0

1:0 Кристиан Нобоа 9'
2:0 Хуан Касарес 33'
3:0 Енер Валенсия 65'
4:0 Хуниор Сорноса 84'