Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Сензация на Мондиала! Пуерто Рико изненада Италия с 3:1

Националният волейболен отбор на Пуерто Рико поднесе най-голямата сензация до момента на световното първенство в Полша. Пуерториканците изключително изненадващо обърнаха и надиграха Италия с 3:1 (19:25, 25:19, 25:23, 25:22) в 4-ия си мач от предварителна Група "D", играна късно тази вечер пред над 7000 зрители в зала "Краков Арена".

Успехът на пуерториканците бе още по-изненадващ на фона на статистиката, която показваше, че до тази среща нямаха дори и спечелен гейм на Мондиала. Така възпитаниците на Давид Алеман заплетоха ситуацията в групат още повече. Волейболистите на Пуерто Рико са на последното 6-то място в класирането с 3 точки след 1 победа и 3 загуби, като имат минимални теоретични шансове за продължаване в следващата фаза. "Адзурите" пък са 4-ти с 5 точки след след 2 победи и 2 загуби. По този начин развръзката в Група "D" тепърва предстои, като днес Пуерто Рико играе с отбора на Иран, който вече е сигурен за втората фаза, а Италия има тежък мач със САЩ. Срещите са съответно 17,30 и 21,15 часа българско време.

Мачът започна по логичен начин, след като "Скуадра адзура" спечели лесно първия гейм с 25:19, но от този момент насетне събитията на полето бяха доста сензационни. Във втората част Пуерто Рико натрупа аванс от 7:2 и въпреки усилията на италианците да го стопят, резултатът бе изравнен след 25:19 за пуерториканците. Това даде увереност на пуерториканските волейболисти, които успяха да затворят и третия гейм в своя полза при 25:23. В четвъртата част "адзурите се изнервиха и започнаха да допускат много грешки, което пък помогна на Пуерто Рико да стигне до историческа победа след 25:22.

Звездата на пуерториканския тим Морис Торес бе над всички със страхотните 27 точки (2 блока, 2 аса и 51% ефективност в атака) за успеха. За италианците Иван Зайцев се отчете със скромните за него 15 точки.

ПУЕРТО РИКО - ИТАЛИЯ 3:1 (19:25, 25:19, 25:23, 25:22)
ПУЕРТО РИКО: Хосе Ривера 5, Едгардо Гоас 1, Роберто Муньос 6, Морис Торес 27, Маникс Роман 9, Джаксън Ривера 20 - Денис Дел Вале-либеро (Жан Карлос Ортис)
Старши-треньор: Давид Алеман
ИТАЛИЯ: Иржи Ковар 3, Иван Зайцев 15, Филипо Ланца 7, Матео Пиано 3, Микеле Баранович 2, Симоне Анцани 6 - Салваторе Росини-либеро (Симоне Пароди 10, Лука Ветори 4, Драган Травица, Емануеле Бирарели 6)
Старши-треньор: Мауро Беруто.