Богданович и Томич не спряха Франция, "петлите" са на 1/4-финал (видео+галерия)

Франция е вторият четвъртфиналист на Мондиал 2014. Европейските шампиони победиха Хърватия с 69:64 в изключително интересен и оспорван мач и по този начин си осигуриха място в следващата фаза на елиминациите, докато хърватите си отиват у дома.

Боян Богданович и Анте Томич вгорчиха максимално живота на "петлите", но въпреки тяхното отлично представяне, Франция устиска победата в заключителните моменти на мача.

Зрителите в Мадрид станаха свидетели на нискорезултатно първо полувреме, в което двата тима си размениха ролите за по една част. Първата четвърт бе за хърватите, които допуснаха едва седем точки в коша си и поведоха със 7:15, но във втората нещата се обърнаха и Франция от своя страна реализира 16, за да излезе начело на почивката - 23:22.
Богданович и Томич не спряха Франция, "петлите" са на 1/4-финал
"Шахматистите" от Адриатическото крайбрежие се задържаха близо до съперника си и след подновяването на играта, но серия от 10-2 в средата на третата четвърт се оказа ключова и французите поведоха с 37:27. Разликата в тяхна полза продължи да расте и достигна 46:30 след силни минути на Никола Батум, а след три части авансът на еврошампионите бе 46:34.

Томич и Богданович вкараха първите 11 точки за Хърватия през последната част, а тройка на Маркота стопи изоставането до 55:48 точно 6 минути преди сирената. Играчите на Венсан Коле задържаха лидерството и се виждаха като победители при 65:56 минута и половина преди края, но две тройки на Богданович, разделени от два успешни опита на Симон от наказателната линия стопиха френския аванс до стамо две точки - 66:64. Йортел и Батум обаче показаха здрави нерви и реализираха от наказателната линия за крайното 69:64.
Никола Батум вкара 14 точки за Франция, Еван Фурние добави 13, а Микал Желабал остана с 11 и 6 борби.

Боян Богданович наниза 27 за Хърватия, докато Анте Томич остана със 17 и 6 борби.

Следващият съперник на Франция ще бъде Испания или Сенегал. Двата тима излизат в осминафинален сблъсък тази вечер от 23.00 часа.