Милан бие, Торес и Бонавентура бележат

Новата деветка на Милан Фернандо Торес веднага демонстрира класата си, като в неофициалния си дебют отбеляза гол и асистира за едно попадение в контролата с Примаверата на "росонерите". Проверката бе първи мач за бившия голмайстор на Атлетико Мадрид, Ливърпул и Челси, като тя бе закрита за журналисти и фенове в клубната база "Миланело" по изричното желание на Филипо Индзаги. Двубоят завърши 5:0 за Милан, който водеше с 2:0 на полувремето. Първите две попадения отбеляза Рикардо Сапонара, който се възползва от асистенциите на новите попълнелия Торес и Джакомо Бонавентура.

След почивката именно испанецът и пристигналият в последния момент от Аталанта талант се разписаха. Тимът на Кристиан Броки бе подсилен от Даниеле Бонера, Алекс, Кристиан Дзакарно и Мбайе Нианг, който бе точен за втория състав на Милан. Дявола гостува на Парма във втория кръг на Серия "А", след като победи с 3:1 Лацио на "Сан Сиро" в дебюта начело на тима на Индзаги.

МИЛАН: Агаци, Абате, Рами, Мексес, Албертаци, Крочиата, Гамара, Сапонара, Менес, Торес, Бонавентура

МИЛАН II: Гори, Дзакардо, Алекс, Бонера, Де Роса, Сегре, Феличиоли, Папасодаро, Нианг, Васало, Ди Молфета

снимка: acmilan.com