Неймар блесна за Бразилия при повторния дебют на Дунга (видео)

Бразилия победи с 1:0 Колумбия в контрола, играна в Маями. Новият-стар селекционер на "селесао" Карлос Дунга започна втория си престой начело на тима с труден успех, дошъл с късен гол на Неймар. Звездата на Барселона се разписа от фаул в 83-ата минута. Почти цяло второ полувреме колумбийците играха с човек по-малко след червен картон на Хуан Куадрадо.

Мачът беше повторение на четвъртфинала от Мондиал 2014, който бразилците спечелиха с 2:1. Напрежението се подклаждаше допълнително и от факта, че точно в двубоя срещу Колумбия Неймар беше контузен и не можа да продължи участието си на световното.

Колумбийците явно жадуваха за реванш и до почивката играта беше накъсвана многократно от груби нарушения на футболисти и от двата отбора. Канадският рефер Дейв Гантар трудно успяваше да смогне с показването на жълти картони, а в началото на второто полувреме не се поколеба да изгони Куадрадо за остро влизане в краката на Неймар.

Преди това попадение на Бразилия беше отменено заради засада, а Вилиан и Оскар пропуснаха най-добрите възможности пред вратата на Давид Оспина. Хуан Камило Сунига и Куадрадо отправиха опасни изстрели към бразилския страж Джеферсон, но до почивката гол така и не падна.

След изгонването на Куадрадо за Бразилия стана по-лесно да наложи волята си. Петкратните световни шампиони пропуснаха няколко положения, но в 83-ата минута Неймар майсторски завъртя топката от фаул и откри резултата. Новото попълнение на Манчестър Юнайтед Радамел Фалкао можеше да изравни в самия край на мача, но стреля над вратата.

БРАЗИЛИЯ - КОЛУМБИЯ 1:0
1:0 Неймар (83)