Исландки изхвърлиха Костова и Дачева от Европейското по плажен волейбол за девойки

Исландия записа историческа първа победа в официален международен мач по плажен волейбол. След като само преди около два месеца исландките Елизабет Ейнарсдоутир и Берглинд Гия Йоунсдоутир постигнаха първия спечелен гейм на пясъка в историята на северноатлантическата островна държава, сега, на европейското първенство за девойки до 20 години в Чезенатико (Италия) същата двойка регистрира и първия спечелен мач за страната си. В решаваща последна среща от Група "F" Ейнарсдоутир и Йоунсдоутир надиграха българките Милена Костова и Павлина Дачева с 2:0 (21:13, 21:18) след 29 минути игра.

До този момент и двете двойки имаха по две загуби в групата и мачът бе съдбовен за заветното 3-то място, което изпрати исландките напред в надпреварата. Българските представителки останаха последни в групата без нито един спечелен гейм и отпаднаха от по-нататъшно участие в Чезенатико.

В първите си две срещи Костова и Дачева отстъпиха последователно пред украинките Елизавета Сулима и Даря Удовенко с 0:2 (17:21, 15:21) за 31 минути и пред рускините Даря Мастикова и Елизавета Новикова с 0:2 (8:21, 15:21) за 27 минути. Така нашите си разделиха последното 25-то място с още седем двойки и получиха 24 точки за ранглистата на FIVB и CEV.