Серина Уилямс разгроми Макарова и е на крачка от рекорда на Крис Евърт

Водачката в световната ранглиста Серина Уилямс не допусна изненада и с лекота победи Екатерина Макарова във втория полуфинал на US Open. Американката се наложи над руската тенисистка с 6:1, 6:3 за час игра и във финала ще се изправи срещу Каролин Вожняцки, която по-рано днес елиминира Шуай Пън. При победа Серина ще изравни рекорда на легендата Крис Евърт от 6 титли в Ню Йорк, а общият брой на трофеите й от Големия шлем ще стане 18.

Макарова имаше една победа срещу Уилямс - на Australian Open през 2012 година, но днес почти не оказа съпротива на голямата фаворитка. Още в началото американката стигна до пробив, който й осигури спокойствие и тя набързо спечели първия сет с 6:1. Втората част започна с нов пробив в нейна и резултатът набързо набъбна до 4:0. Макарова намери сили да вземе следващия гейм, а при 2:5, когато Уилямс сервираше за мача, дори реализира пробив. Серина обаче се мобилизира и стигна до мачбол, а форхендът по правата на Макарова излетя в аут и всичко приключи.

Преди този мач и двете нямаха загубен сет, а серията на Уилямс продължи. Тя ще атакува титлата в Ню Йорк за трета поредна година, след като в предишните две победи на финала Виктория Азаренка, която сега бе елиминирана именно от Макарова.

Досегашният баланс от мачовете между Серина Уилямс и Вожняцки е изцяло в полза на американката - 8:1 победи. За последно двете се срещнаха в Торонто и световната номер 1 спечели с 4:6, 7:5, 7:5.