Германия даде гейм на Тунис на Световното

Волейболистите от националния отбор на Германия записаха втора победа на световното първенство в Полша. Момчетата на белгийския селекционер Витал Хейнен дадоха гейм на аутсайдера Тунис, но все пак победиха с 3:1 (25:13, 25:19, 21:25, 25:12) в третия си мач от предварителна Група "В" на Мондиала, игран тази вечер пред близо 3500 зрители в зала "Сподек Арена" в Катовице.

Така преди изиграването на последния мач от 3-ия кръг в групата тази вечер между Бразилия и Финландия, Бундестимът е на 2-ро място във временното класиране с 6 точки след 2 победи и 1 загуба, докато тунизийците са на последното 6-то място без победа и без спечелена точка до момента. Утре (6 септември) в предпоследния 4-ти кръг мачове Германия излиза срещу "Суоми", а Тунис срещу Куба, която по-рано днес надигра Република Корея също с 3:1 гейма. Срещите са съответно от 17,30 и 14,00 часа българско време.

Първият гейм на срещата започна много добре за германците, които бързо поведоха с 4:1 благодарение на Денис Калиберда. Постепенно разликата нарасна до 13:7 след силни изяви на Кристиян Фром и Маркус Бьоме. Второто техническо прекъсване дойде при резултат 16:8, след което германските волейболисти останаха концентрирани и продължиха да увеличават преднината си до разгромното 25:13. Германия продължи със силната игра и в началото на втората част като дръпна с 8:4 след силна атака през центъра на Бьоме и ас на Фром. Агресивните атаки на момчетата на Витал Хейнен не спираха и разликата набъбна до 16:9. Въпреки усилията на Мохамед Али Бен Отмен от тунизийския тим, Бундестимът взе спокойно и втория гейм с 25:19.

Третият гейм тръгна по-добре за волейболистите на Тунис, които дръпнаха с 8:5 след атака на Бен Отмен и тройна блокада на Халед Бен Слимене, Набил Милади и Исмаил Моала. Преднината леко нарасна при 10:6 след контра на Моала. След това Тунис продължи да води до 19:14, но след страхотни изяви на Денис Калиберда Германия изравни при 19:19. Все пак тунизийците успяха да измъкнат гейма с 25:21 и да намалят изоставането си на 1:2. В началото на четвъртата част германците бързо поведоха със 7:1 след отлични изяви на диагонала Георг Гроцер. Гроцер продължи да води отбора си и разликата набъбна до 13:4. Това като че ли пречупи тунизийския тим и Германия спечели лесно гейма с 25:12, а с това и мача с 3:1.

Най-полезен за германския тим стана Маркус Бьоме с 12 точки (5 блока!!!, 1 ас и 55% ефективност в атака), а Кристиян Фром (1 блок, 1 ас и 50% ефективност в атака) и Денис Калиберда (71% ефективност в атака и 61% перфектно посрещане) добавиха по 10 точки за победата. За тунизийците Маруен Гарци завърши също с 12 точки.

ГЕРМАНИЯ - ТУНИС 3:1 (25:13, 25:19, 21:25, 25:12)
ГЕРМАНИЯ: Кристиян Фром 10, Денис Калиберда 10, Маркус Бьоме 12, Йохен Шьоопс 9, Лукаш Кампа 2, Тим Бросхог 7 - Маркус Щоервалд-либеро (Себастиян Кюнер 1, Дирк Вестфал 7, Михаел Андрей 1, Георг Гроцер 5)
Старши-треньор: Витал Хейнен
ТУНИС: Маруен Гарци 12, Самир Селами, Елиес Карамосли 2, Хамза Наджа 4, Омар Агреби 2, Набил Милади 2 - Ануер Тауерги-либеро (Исмаил Моала 3, Хишем Кааби 3, Халед Бен Слимене, Мохамед Али Бен Отмен 9)
Старши-треньор: Фетхи Мкауар.