100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Младежите не успяха да бият Естония

Младежкият национален отбор на България не успя да стигне до победата в дебюта на новия си треньор Павел Панов. Младите "лъвове" завършиха наравно 2:2 при гостуването си на Естония, като дори могат да се радват на спечелената точка, тъй като я постигнаха с човек по-малко и изоставане от 1:2. Така преди последните мачове от груповата фаза в квалификациите за европейското до 21-годишна възраст България остава на четвъртото място с 9 точки, колкото има и днешният им съперник Естония.

Александър Колев откри резултата още в осмата минута и този гол бе разликата между двата отбора до края на първата част. В началото на втората част обаче домакините осъществиха пълен обрат с голове на Мадис Вихман в 49-ата и Ханес Аниер в 69-ата от дузпа. В ситуацията за 11-метровия наказателен удар Пламен Гълъбов от българския отбор бе изгонен и момчетата на Павел Панов останаха с човек по-малко.

Червеният картон обаче сякаш амбицира България и нашите футболисти заиграха по-добре от съперника. След няколко пропуска пред вратата на Естония Цветелин Чунчуков изравни за 2:2. До края на мача нашите имаха възможност да постигнат и пълен обрат с човек по-малко, но пропуски направиха Радослав Цонев и Малинов. В последната 90-а минута и домакините остнаха с 10 души на терена, след като Брент Лепитсу бе отстранен от игра.