Убийствен обрат, Реал Мадрид отнесе 4 болезнени шамара (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид преживя истински шок във втория кръг на Примера, губейки с 2:4 като гост на Реал Сосиедад на "Аноета". Тимът на Карло Анчелоти, който игра без получилия почивка Кристиано Роналдо, водеше с 2:0 до 11-ата минута след голове на Серхио Рамос (6) и Гарет Бейл (11). Груби грешки в мадридската защита и попадения на Иниго Мартинес (35), Давид Сурутуса (41 и 65) и Карлос Вела (75) нокаутираха европейския крал. Това е първият голям удар за "лос бланкос" от началото на сезона, ако изключим загубата от Атлетико Мадрид за Суперкупата на Испания.

Реал Сосиедад - Реал Мадрид В отсъствието на Кристиано Роналдо шанс за изява получи Иско. В средата на терена се появиха Лука Модрич, Хамес Родригес и Тони Кроос. Хагоба Арасате не заложи на звездата на Карлос Вела, а като централен нападател играеше Иманол Агирече.

Реал Сосиедад - Реал Мадрид "Белите" дебютираха с резервния си розов екип и стартираха ударно. Защитата на баските изглеждаше статична срещу бързите и идейни нападения на гостите от "Сантиаго Бернабеу". В петата минута Серхио Рамос си припомни 94-ата минута от финала в Шампионската лига, отбелязвайки по идентичен начин с глава по диагонала.

Реал Сосиедад - Реал Мадрид В десетата централният защитник беше близо и до втори гол, след като разтресе гредата при техничен удар от 19-метров фаул. В 11-ата минута резултатът вече беше 0:2. Лука Модрич асистира на Бейл, който пусна топката между краката на Горка Елустондо и заби в мрежата.

Реал Сосиедад - Реал Мадрид В средата на полувремето дойде ред на Марсело да създава проблеми на Субикарай Гони. В 21-ата той се завъртя в наказателното поле и стреля встрани. В 25-ата номер "12" отново не беше точен. В същата минута Рамос пак спечели дуела при корнер, но този път сантиметри не му достигнаха да се разпише. В 27-ата "чури урдин" създадоха отлична възможност. Рамос показа страхотни качества и в защита, след като блокира шут на Естебан Гранеро от точката на дузпата.

В 35-ата минута сансебастианци върнаха интригата. Иниго Мартинес засече от самата голлинията след отклонена топка при корнер. В 40-ата мадридистите получиха нов студен душ. Алберто де ла Бейя центрира отляво, а Давид Сурутуса засече неспасяемо с глава - 2:2 след неочаквани два гола за пет минути. В първия половин час изглеждаше, че Реал Мадрид ще разгроми без проблеми съперника си, но в края на полувремето монетата се обърна. Секунди преди финала на 45-те минути отново Рамос скочи с глава при статично положение, но топката облиза гредата. Реал Сосиедад - Реал Мадрид 4:2

Реал Сосиедад започна по-добре второто полувреме, окуражен от последните минути преди почивката. В 48-ата Чаби Прието центрира отдясно, Агирече беше оставен сам, Икер Касийяс излезе непремерено, но някак изби с крак топката, макар и доста щастливо. В 56-ата "лос бланкос" допуснаха нова грешка. Агирече беше оставен сам на десетия метър от голлинията, но при шута топката не стигна до вратата.

В 65-ата усилията на домакините донесоха гол. Резервата и бивш играч на Мадрид Серхио Каналес намери Прието почти на аутлинията, той центрира остро, а Сурутуса изпревари Рамос в малкото наказателно поле, за да забие топката отблизо в мрежата - 3:2 и велик обрат за баските. Карло Анчелоти реагира с интересна смяна: Сами Кедира се появи вместо Лука Модрич.Реал Сосиедад - Реал Мадрид 4:2

Десет минути по-късно шокът за европейския шампион беше тотален. Карлос Вела направи 4:2. След корнер защитата не изчисти топката, мексиканецът сякаш си помогна с ръка, но това остана незабелязано от съдията, след което последва кинжалният удар под напречната греда.

В 86-ата Кедира имаше шанс да намали след корнер, но опитът му с глава мина малко над целта. В 90-ата бледият днес Хамес Родригес стреля по земя, но Асенхо внимаваше. При следващата атака незабележимият днес Бензема получи голова топка, но стреля покрай гредата в аут.