Головата суша в Германия продължи

Фрайбург и Борусия (Мьонхенгладбах) последваха лошия пример на Майнц 05 и Хановер 96 от по-рано днес и също завършиха 0:0, с което беше затворен вторият кръг в германския елит. Този мач беше далеч по-интересен, особено през втората част, в която домакините тотално надиграха своя опонент. Те обаче не успяха да реализират дузпа и така изпуснаха успеха. В 63-ата минута Тони Янтшке допусна може би единствената си грешка в срещата, като фаулира в наказателното поле Максимилиан Филип. Зад топката застана Адмир Мехмеди, но стреля силно над гредата и така не успя да преодолее колегата си в националния отбор на Швейцария Ян Зомер.

Борусия имаше своя шанс чрез същия този Янтшке, който вкара след центриране, но пък съдията отмени гола заради нарушение в атака.

За състава от Мьонхенгладбах това беше второ реми след 1:1 с Щутгарт в първия кръг. Фрайбург пък стартира с поражение с 0:1 срещу Айнтрахт (Франкфурт). След две седмици Борусия приема Шалке 04, а на днешният му съперник предстои тежко гостуване на Борусия (Дортмунд).