Офанзивната криза вече се отразява на Арсенал (видео)

Арсенал записа второ поредно реми в Премиър лийг, като този път "артилеристите" завършиха при резултат 1:1 с Лестър в гостуването си на новака в елита. Алексис Санчес откри резултата в 20-ата минута с първия си гол във Висшата лига, но само две минути след това Леонардо Уйоа изравни. Домакините пропуснаха възможността да стигнат до пълен обрат, докато лондончани не изглеждаха достатъчно агресивни в атака в отсъствието на контузения Оливие Жиру.

Мениджърът на Лестър Найджъл Пиърсън заложи на същия състав, който започна и при загубата от Челси. Новото попълнение Естебан Камбиасо остана на резервната скамейка.

Яя Саного бе единственият нападател в селекцията на Арсен Венгер. Алексис Санчес му помагаше от задна позиция. Аарън Рамзи се завърна след наказание за сметка на Джак Уилшир, който бе на скамейката за началото.

Двубоят започна добре за Арсенал и в 20-ата минута гостите вече имаха преднина в резултата. Санти Касорла намери много добре в наказателното поле Саного, който опита удар. След рикошет топката стигна до Санчес - 0:1. Само две минути по-късно Лестър изравни, след като Уйоа засече перфектно центриране на Шлуп отляво. Косиелни, който десетина минути преди това получи силен удар в главата след сблъсък с Шлуп, не успя да реагира добре в ситуацията за изравнителния гол. Няколко минути след това централният бранител бе заменен от Калъм Чембърс.

В 53-ата минута голмайсторът на Лестър Уйоа пропусна да направи обрата пълен, след като бе изведен добре отляво, преодоля с лекота Чембърс, но след това, останал очи в очи с Войчех Шчесни, не успя да нанесе точен удар. На противоположната врата първо Рамзи пропусна с глава, а след това Шмайхел спаси шут на Саного.

В 83-ата минута Шчесни отрази опасен диагонален изстрел на Варди.

В крайна сметка Арсенал не успя да наложи очаквания финален натиск и домакините съвсем заслужено добавиха втора точка в актива си.