Aстън Вила продължава с отличните игри, би и Хъл Сити

Тимът на Астън Вила продължи с отличното си представяне в английската Висша лига от началото на сезона и записа успех с 2:1 над Хъл Сити пред собствена публика на "Вила парк". По този начин възпитаниците на Пол Ламбърт остават непобедени от началото на сезона и със събраните вече седем точки се наредиха непосредствено зад лидерите Челси и Суонзи. Габриел Агбонлахор откри резултата в 14-ата минута, а партньорът му в атака Андреас Вайман удвои малко преди края на първото полувреме.

След почивката гостите от Хъл Сити се активизираха и успяха да върнат един гол чрез Никица Йелавич, който се разписа в 75-ата минута. Това бе и първото допуснато попадение от състава на Астън Вила едва в третия кръг от надпреварата във Висшата лига. Бирмингамци остават и отбора с най-добра защита в Премиър лийг, но вече са равни по този показател със Суонзи.

Габриел Агбонлахор откри резултата в 14-ата минута на срещата, след като получи добър пас от Андреас Вайман и не сгреши сам срещу Алън МакГрегър, за да отбележи първия си гол на "Вила Парк" за календарната 2014 година. Последното попадение на нападателя на "виланите" пред собствена публика бе на 28 декември 2013 година. В 36-ата минута пък асистиралият за първото попадение Вайман бе открит в наказателното поле от Киърън Ричардсън и удвои аванса на домакините.

През второто полувреме гостите опитаха да изнесат играта в по-предни позиции и в крайна сметка стигнаха до гол в своя полза. Никица Йелавич засече с глава центриране на Роби Брейди от фаул и разпечата вратата на Брад Гузан за пръв път през сезона. До края на мача обаче домакините опазиха своя аванс и записаха втора победа през сезона.