Ливърпул с нова лекция на "Уайт Харт Лейн" в дебюта на Балотели (видео)

Ливърпул отново надигра тотално Тотнъм на "Уайт Харт Лейн", като този път мърсисайдци победиха "шпорите" с класическото 3:0. Рахим Стърлинг откри (8'), Стивън Джерард (49')  удвои от дузпа, а Алберто Морено (60') оформи класиката с дебютния си гол в Премиър лийг. Новото попълнение на вицешампионите Марио Балотели дебютира за Ливърпул, като италианецът остана на терена до 61-ата минута. Той пропусна поне три добри възможности да се разпише, което не попречи по никакъв начин на гостите да постигнат изразителен успех в двубой №100 на тима под ръководството на Брендън Роджърс.

Мениджърът на домакините Маурисио Почетино заложи на същата стартова единайсеторка, която започна при победата над КПР миналата неделя.

Най-новото попълнение на мърсисайдци Марио Балотели дебютира за гостите, като той бе подкрепян в предни позиции от Рахим Стърлинг и Даниел Стъридж. Алберто Морено и Хавиер Манкийо бяха крайни бранители, а в центъра на защитата за първи път през този сезон започна Мамаду Сако, който партнираше на Деян Ловрен. Филипе Коутиньо, Емре Джан, Лазар Маркович и Рики Ламбърт остнаха на резервната скамейка за началото.

Още в третата минута - с първия си удар към вратата, Балотели можеше да открие резултата, след като засече с глава центриране на Стъридж, но Лорис успя да избие. Пет минути по-късно Ливърпул вече бе напред в резултата. Стъридж проби много добре отдясно, след което продължи в наказателното поле към Хендерсън, който от движение пусна топката по земя към далечната греда, където Стърлинг засече от малък ъгъл. Перфектна атака и 0:1 за гостите.

Двата отбора продължиха да действат много атакуващо и в следващите минути последователно Адебайор, Стъридж и отново Балотели пропуснаха добри възможности за нови голове.

В 32-ата минута Супер Марио пропусна трета добра възможност за гол. Лорис излезе извън наказателното поле, за да пресрещне откъсващия се Стъридж, вратарят изчисти в краката на Балотели, който стреля от 30-ина метра, но не успя да намери рамката на опразнената врата. В 42-ата минута домакините пропуснаха добра възможност да изравнят. Двамата централни бранители на Ливърпул увиснаха и оставиха Шадли в чиста позиция. Миньоле обаче успя да боксира силния изстрел на крилото.

Три минути след подновяването на играта Ерик Дайър сгреши, след като дръпна Джон Алън в наказателното поле. Халфът се възползва и падна, а Фил Дауд посочи бялата точка. Стивън Джерард реализира дузпата, удвоявайки аванса на Ливърпул.

В 60-ата минута Морено покачи на 0:3 след изключителна солова акция. Бранителят отне от Таунзенд още в половината на Ливърпул, пробяга половината терен със страхотен спринт по левия фланг, след което стреля неспасяемо в далечния на Лорис ъгъл.

Минута след това Балотели и Алън бяха заменени от Маркович и Джан.

В 70-ата минута Стърлинг отново показа страхотен дрибъл в наказателното поле на Тотнъм, но в решаващия момент не успя да нанесе добър удар, пропускайки чудесна възможност.

Така Ливърпул стигна до нов изразителен успех на "Уайт Харт Лейн", след като през миналия сезон мърсисайдци разгромиха Тотнъм с 5:0 в Лондон.