Гълъбинов стартира Серия "Б" с гол

Националът на България Андрей Гълъбинов откри головата си сметка за новия сезон в Серия “Б”. Голмайсторът се разписа за Ливорно при равенството 1:1 с Капри на стадион “Армандо Пичи”. Играчът с №16 на  тосканците бе точен в 43-ата минута, когато се възползва от грешка на Поли и от воле прати топката в горния ъгъл на гостите за 1:0.

През втората част Джери Мбакогу изравни отблизо в 58-ата минута, а Гълъбинов бе заменен в 73-ата минута от Джеферсон. До края на срещата промяна в резултата нямаше и така двата тима стартираха новия сезон с равенство.

Това бе втори гол на българския таран от два мача този сезон, след като се разписа и при дебюта си за Ливорно за Купата, но тима отпадна на своя стадион след 2:4 от Басано.

Деветката на “виненочервените” бе доста активен и в пред сезонната подготовка, като се разписа цели осем пъти в шест контроли.