Атлетик Билбао лети (видео)

Отборът на Атлетик Билбао спечели лесно с 3:0 домакинството си на Леванте в мач от втория кръг на Ла Лига. Ариц Адурис (32), Андер Итураспе (51) и Икер Муниаин (76) зарадваха "Сан Мамес". Две от попаденията станаха след удари с глава, което е запазена марка за "рохибланкос".

Баските излязоха вдъхновени от триумфа над Наполи през седмицата, изстрелял ги в групите на Шампионската лига. Гостите се справяха стабилно в защита през първия четвърт час. В 14-ата минута Ибай Гомес се пребори на лявото крило, центрира към Адурис, който се извиси, но стреля над гредата. В 23-ата Хесус Фернандес се намеси много точно при остро центриране на Оскар де Маркос отдясно.

В 26-ата минута Адурис вкара топката в мрежата, но при вдигнат флаг за засада. Ситуацията остана доста спорна. В 32-ата баският нападател все пак откри резултата. Ибай Гомес центрира от корнер и Адурис изпревари всички за точен удар с глава - 1:0. В 45-ата минута Горка Ираисос спаси удар с пета на Давид Барал.

В 51-ата минута "червено-белите" реализираха втори гол, и пак с глава. Андер Итураспе засече центриране от фаул на Ибай Гомес. Това беше гол номер 108 с глава за "лъвовете" за последните седем шампионата в Примера, което абсолютен рекорд за отбор от Ла Лига. Вторият в подреждането е Реал Мадрид (91).

В 66-ата Ираисос спаси при една от малкото атаки на "синьо-червените", облечени днес в зелено. В 76-ата "Сан Мамес" видя и трети гол в противниковата врата. Де Маркос и Адурис разиграха добре, нападателят стреля, стражът изби, но предостави топката на Икер Муниаин, който от голлинията насочи точно за крайното 3:0.

Снимки: El Correo