Челси пречупи Евертън в голово шоу за историята - 3:6! (видео)

Отборът на Челси продължи безгрешния си ход в английската Висша лига, след като пречупи Евертън на неговия "Гудисън Парк" и по този начин запази първото място в класирането с пълен актив от девет точки. Най-впечатляващ от всичко обаче е крайният резултат от двубоя, който разглези феновете с цели девет гола - 3:6, в полза на Челси. Две попадения вкара испанският нападател на гостите Диего Коща, а между 66-ата и 77-ата минута зрителите видяха цели пет гола в двете врати. Възпитаниците на Жозе Моуриньо са забили 11 попадения в три мача от началото на сезона. Домакините пък са инкасирали 10 гола в своята също за три мача и все още нямат победа, след като първите им две срещи за сезона завършиха наравно 2:2.

Челси взе изключително комфортна преднина след само три игрови минути на "Гудисън парк". Първо Диего Коща откри резултата в 35-ата секунда на мача, след като бе изведен от Сеск Фабрегас и с третия си точен удар към съперникова врата с екипа на Челси отбеляза своя трети гол за отбора. Две минути по-късно Бранислав Иванович удвои аванса на гостите. Той се озова непокрит в наказателното поле и прониза Хауърд за втори път след пас на Рамиреш, но телевизионните повторения показаха, че съдиите са ощетили домакините в тази ситуация, тъй като сръбският национал е бил в засада.

Само няколко минути по-късно обаче и Евертън имаха полза от съдийска грешка, след като техният вратар Тим Хауърд улови топката очевидно извън наказателното поле, но реферите не видяха това.

В самия край на полувремето домакините се върнаха в мача, благодарение на изключително красиво отиграване на Кевин Миралас. Белгийският нападател засече центриране на Шеймъс Коулмън и с параболичен удар преодоля своя сънародник на вратата на Челси Тибо Куртоа за 1:2.

След почивката Челси се прибра в своята половина и в 66-ата минута нанесе удар, който в много други случаи при Жозе Моуриньо се е оказвал решителен. Еден Азар напредна по крилото и нахлувайки по аутлинията стреля, а Шеймъс Коулмън отклони топката към собствената си мрежа и направи резултата 1:3. Вместо това попадение да доведе до успокояване на страстите на терена, се стигна до точно обратният ефект.

Само две минути след този гол Стивън Нейсмит отново върна Евертън в мача, а в 74-ата минута Неманя Матич с бомбен шут направи резултата 2:4.

За втори пореден път обаче домакините не се предадоха след попадението в своята врата и появилият се минути по-рано Самуел Ето'о вкара в дебюта си за клуба за 3:4. Минута след неговия гол обаче Рамиреш също опъна противниковата мрежа - 3:5, в една от най-резултатните серии в мач от Премиър лийг в цялата история.

Крайното 3:6 оформи започналият цялата тази голова лудост Диего Коща. Той се възползва от сериозна грешка на появилият се току що на терена друг дебютант за Еверетън Мухамед Башич, който му подари топката и с диагонален удар прониза Хауърд.