Не е за вярване: Маланда с втори пореден пропуск от 2 метра на празна врата (видео)

Отборите на Волфсбург и Айнтрахт (Франкфурт) направиха 2:2 в среща от втория кръг на Бундеслигата. Налдо (15) и Такаши Инуи (23) вкараха за 1:1 на почивката. В края на второто полувреме точни бяха Максимилиан Арнолд (79) и Вацлав Кадлец (86). В 92-ата минута познатият от големия пропуск в Мюнхен Жуниор Маланда направи нов фрапантен такъв от два метра.

В 15-ата минута Налдо отбеляза с традиционния си мощен шут от пряк свободен удар. Топката беше поставена на 27 метра от голлинията и вратарят на гостите Кевин Трап я видя в последния момент. Интересното е, че капитанът на "вълците" вкарва пети гол на Айнтрахт, повече отколкото на всеки друг тим. В 23-ата минута Такаши Инуи отвърна отново с гол от фаул. Най-слабият футболист в Бундеслигата, тежащ едва 59 килограма, намери мрежата с изстрел от статично положение.

През второто полувреме 25-те хиляди на стадиона предимно скучаеха, докато не дойдоха последните минути на срещата. В 69-ата минута дебют за "зелените" направи Никлас Бендтнер. В 79-ата Максимилиан Арнолд зарадва феновете с точен удар в десния ъгъл за 2:1. Халфът получи подаване от Кевин де Бройне в лявата част на наказателното поле. В 86-ата минута Вацлав Кадлец изравни с глава след подаване на Александър Игньовски.

В 92-ата минута дойде последната голяма възможност за мача. За жалост на феновете на "вълците" срещу топката се оказа Жуниор Маланда. От два метра тъмнокожият футболист я подари на вратаря, вместо да стреля в опразнената врата. Нека припомним, че същият футболист направи грандиозен пропуск миналата седмица, когато Волфсбург гостуваше на Байерн (Мюнхен).

Снимки: Getty Images/Guliver