Локо (Сф) изкова труден успех в Дупница

Отборът на Локомотив (София) победи трудно с 1:0 Марек като гост в мач от 7-ия кръг на "А" група. Марко Ранджелович вкара единствения гол с глава в 12-ата минута. "Железничарите" останаха с човек по-малко в 78-ата минута, след като Камен Хаджиев бе изгонен.

Победата остави софийския тим на шесто място с 11 точки. Дупничани са 9-и със 7 точки.

Още в началните секунди Петър Тончев имаше две удобни възможности да стреля, но първо защитник в червено-черно блокира, а след това и Божидар Митрев се намеси.

Столичани пък успяха да поведат още при първото си положение. В 12-ата минута Ранджелович се извиси в наказателното поле след центриране от фаул и с глава отбеляза за 0:1.

В 34-ата минута Евертон Джилио Том стреля силно, но право в ръцете на Емил Михайлов.

Домакините опитаха да изравнят веднага след подновяването на играта, но шут на Еньо Кръстовчев от фаул спря в стената. В 69-ата минута бившият нападател на Левски бе много близо до гол, но този път нацели гредата.

В 78-ата минута положението за "железничарите" се усложни още повече, след като Хаджиев получи втори жълт картон и пое към съблекалните. Все пак две минути по-късно Даниел Генов можеше да реши всичко в мач, но пропусна очи в очи с Михайлов.

В последните минути гостите имаха още няколко възможности за втори гол, но пропуски след контраатаки направиха Владислав Романов и Румен Трифонов.