Гол с ръка и слаба втора част спряха Байерн (видео)

Байерн (Мюнхен) сдаде първото място в Бундеслигата още във втория кръг, след като не успя да спечели гостуването си на Шалке 04. Мачът в Гелзенкирхен завърши 1:1 след голове на Роберт Левандовски (10') и Бенедикт Хьоведес (62'). Попадението за домакините обаче дойде след игра с ръка на капитана им, което или не беше видяно от съдиите, или беше преценено, че не е имало умисъл. В случая Чаби Алонсо изрита топката пред голлинията, но тя се отби в лявата ръка на Хьоведес и премина голлинията. На повторенията ясно се видя, че ръката не е прилепена към тялото.

Така шампионите имат 4 точки и остават зад Байер (Леверкузен), с две победи е начело в класирането. За Шалке пък това е първа точка, тъй като в първия кръг отборът загуби с 1:2 от Хановер 96.

Днес Байерн направи много силно първо полувреме, след което буквално се срина и логично не успя да задържи преднината си. Дебют от първата минута направи Чаби Алонсо, който само ден по-рано беше привлечен от Реал Мадрид. Извън групата останаха контузените Ариен Робен и Франк Рибери, както и друго от новите попълнения от тези дни - Меди Бенатия. Домакините също бяха без един от ключовите си футболисти - Клаас-Ян Хунтелаар, който е с вирусно заболяване.

Джосеп Гуардиола построи Байерн в схема 4-2-3-1 с Алонсо и Роде в средата. Джердан Шакири и Марио Гьотце започнаха по крилата, а Томас Мюлер зае позиция зад Левандовски.

Още от първата минута баварците започнаха да мачкат "кралскосините" и до 5-ата минута вече бяха пропуснали две 100-процентови възможности чрез Томас Мюлер и Левандовски. Футболистите в синьо почти не успяваха да играят с топката, камо ли да организират някакви атаки. Байерн действаше по подобие на миналия сезон, когато буквално отвяваше конкурентите си.

Логичното стана факт в 10-ата минута, когато Левандовски заби дебютния си гол за тима в Бундеслигата. Шампионите доминираха тотално, но така и не успяваха да стигнат до втори гол.

Футболистите на Шалке отправиха първия си удар към Мануел Нойер чак в 27-ата минута чрез Сидни Сам, но топката излезе в аут.

Първата опасност пред вратата на "белите" днес дойде след изненадваща грешка на Нойер в 42-ата минута, когато той излезе далеч от рамката си и изпрати коженото кълбо в краката на Каан Айхан, но ударът му не уцели вратата.

След почивката Байерн излезе тотално преобразен и то в негативен план. Гостите набързо отпаднаха физически и не показаха нищо от видяното от първата част, от което футболистите на Шалке се възползваха. Те започнаха все по-често да стигат до наказателното поле и то без особени усилия. Така в 53-ата минута Нойер реагира добре след удар с глава на Юлиан Дракслер и закова топката пред себе си.

Стигна се 62-ата минута, когато "кралскосините" центрираха от фаул. Последва карамбол, при който Чаби Алонсо се опита да изчисти, но топката се отби в лявата ръка на Хьоведес и мина голлинията. Реферите не уважиха протестите на играчите на Байерн и зачетоха попадението.

До края шампионите не съумяха да си върнат предимството от първата част и разчитаха основно на индивидуалните умения на Левандовски. В 66-ата минута полякът пропусна много добър шанс, а в 72-ата минута и Шакири не беше точен, след като се озова сам срещу Феерман.

С това долу-горе се изчерпа всичко интересно в мача, чийто край видимо беше приветстван и от двата тима.

Сега предстои пауза заради мачовете на националните отбори, а първенството в Бундеслигата се подновява след две седмици. Тогава Байерн приема Щутгарт, а Шалке гостува на Борусия (Мьонхенгладбах), като и двата двубоя са на 13 септември.