Стоук шокира шампионите насред "Етихад" (видео)

Шампионът Манчестър Сити допусна първа загуба през новия сезон, след като изненадващо отстъпи от Стоук Сити на своя "Етихад Стейдиъм". Единственото попадение реализира Маме Бирам Диуф след прекрасна солова акция в 58-ата минута. Това е и исторически първи успех за "грънчарите" в Манчестър.

Серхио Агуеро започна за първи път като титуляр през този сезон, а Александър Коларов стартира като ляв бек вместо Гаел Клиши. Бакари Саня също започна за първи път, след като дойде в отбора през това лято от Арсенал.

Виктор Моузес бе титуляр с Стоук Сити.

Домакините изненадващо играха доста летаргично през първите 45 минути, като най-чистата възможност за тях се откри едва в добавеното време, когато удар на Туре Яя срещна гредата. "Грънчарите" пък се чувстваха доста комфортно, а в 19-ата минута спокойно можеха да получат и дузпа, когато Коларов игра нечисто срещу Диуф в наказателното поле.

В 58-ата минута гостите нанесоха своя удар. Маме Бирам Диуф направи перфектна солова акция, след като взе топката след един корнер пред вратата на Сити, направи продължителен рейд, след което провря топката между краката на Джо Харт - 0:1.

Три минути преди края Туре Яя падна в наказателното поле след съприкосновение с Питерс. Лий Мейсън реши да покаже жълт картон на котдивоареца, макар че бранителят изобщо не игра с топката, а контакт между двамата очевидно имаше.

Така Манчестър Сити допусна първа загуба през тази кампания, докато Стоук записа първи успех.