Сезонът в Серия "А" започна с автогол и победа на шампиона Ювентус (видео)

Шампионът на Италия Ювентус започна с победа защитата на титлата от миналия сезон. "Бианконерите" надиграха Киево с 1:0 като гости в първия мач от новия сезон на Серия "А". По този начин бившият наставник на Милан Масимилиано Алегри дебютира официално с победа начело на "Старата госпожа". Ювентус грабна трите точки на стадион "Марк Антонио Бентегоди" във Верона благодарение на автогол на Кристиано Бираги още в 6-ата минута. Гостите обяче пропуснаха още много възможности за гол, особено през първото полувреме, в което уцелиха цели три греди. Алегри бе заложил на схема 3-5-1-1 днес, като атаката на "Старата госпожа" бе водена от Кингсли Коман и Карлос Тевес, докато на върха на нападението на "летящите магарета" от Верона бе Макси Лопес.

Още в 30-ата секунда Тевес можеше да изведе "бианконерите" напред в резултата. Аржентинецът получи топката в наказателното поле на домакините, като бе оставен сам и стреля, но не улучи вратата на Франческо Барди.

В 6-ата минута Ювентус вече водеше с 1:0 в резултата. След изпълнение на ъглов удар уругвайският защитник Мартин Касерес бе изпуснат на задната греда от бранителите на Киево и отклони топката с глава. Стражът Франческо Барди не успя да реагира добре, топката се удари в тялото на защитника Кристиано Бираги и влезе във вратата на веронци.

Възпитаниците на Еудженио Корини отговориха с опасен, но неточен изстрел на аржентинския нападател Макси Лопес в 9-ата минута, а в 11-ата халфът на Ювентус Клаудио Маркизио отправи бомбен шут към вратата на Барди, но не намери целта. В 16-ата минута чилийският халф Артуро Видал бе много близо до гол във вратата на Киево, а секунди по-късно отново той уцели греда с глава. Постепенно домакините се окопитиха и в 25-ата минута веронци сътвориха бърза контраатака, която вещаеше опасност за вратата на Ювентус, но Езекиел Скелото отправи твърде слаб и неточен удар. В 35-ата минута Ювентус отново застраши вратата на Киево, но Барди спаси удар на Кингсли Коман.

В 42-ата минута бе ред и на Тевес да уцели греда. Аржентинецът се измъкна от отбраната на Киево в наказателното поле на домакините, но ударът му се отби от напречната греда след центриране отдясно и "Старата госпожа" пропусна нова чудесна възможност за втори гол. Две минути по-късно тимът на Масимилиано Алегри удари трета греда, този път след удар на Касерес, след изпълнение на корнер.

В 57-ата минута Ювентус получи възможност да изпълни пряк свободен удар от доста изгодна позиция, но Тевес стреля над вратата. В 62-ата минута удар на Коман с глава мина малко над вратата на Барди след хубава атака на "бианконерите".

В 70-ата минута, секунди след влизането си в игра, испанският нападател на Ювентус Фернандо Йоренте, стреля опасно с глава, но Барди изби в ъглов удар. След изпълнението на корнера пък Касерес направи невероятен пропуск, като не уцели противниковата врата от непосредствена близост.

Ювентус можеше да бъде наказан за пропуските си в 77-ата минута, когато при една от редките атаки на Киево, топката, не и без известна доза късмет, попадна в озовалия се в прекрасна голова позиция Макси Лопес, но аржентинският нападател не успя да преодолее опитния страж Джанлуиджи Буфон, който направи решаващо спасяване.

В 82-ата минута Тевес нанесе мощен шут от далечно разстояние, но топката профуча встрани от вратата. Ювентус обаче задържа без особени проблеми удобния за тима резултат в минутите до края и започна новия сезон успешно. Това обаче не важи за наставника на Киево Еудженио Корини, който в последните секунди на двубоя изпусна нервите си и получи червен картон.