Перуджа се завърна триумфално в Серия "Б" след 9-годишно изгнание

Отборът на Перуджа се завърна по възможно най-добрия начин в Серия "Б" след 9-годишно отсъствие от втората по сила дивизия в италианския футбол. "Грифоните" надвиха с 2:1 изпадналия от елита Болоня в мача, с който се откри новия сезон. 28 000 зрители изпълниха трибуните на стадион "Ренато Кури", за да подкрепят любимците си, и те не ги разочароваха.

След нулево първо полувреме Валерио Вере откри за домакините в 64-ата минута, а в 73-ата Гиорги гарикс от Болоня получи червен картон. Диего Фалчинели вкара втори гол за Перуджа, а в 88-ата минута Даниеле Кача намали от дузпа. В самия край на мача Болоня остана с 9 човека, след като и Франко Зукулини беше изгонен.