Хетафе надви Алмерия (видео)

С гол преди почивката на Алваро Васкес Хетафе надигра с 1:0 Алмерия и записа първата си победа в Примера от началото на сезона. Нападателят на домакините от мадридското предградие беше точен след пас на Фреди Инестроса.

Отборът на Козмин Контра започна кампанията си със загуба от Селта и днес на всяка цена искаше да зарадва привържениците си. Още в началните минути Инестроса можеше да открие резултата, но вратарят на Алмерия Рубен Мартинес спаси. В средата на полувремето натискът на Хетафе се усили и привлеченият от Суонзи Васкес реализира първия си гол за своя нов клуб с прецизен удар в 29-ата минута.

Гостите се опитаха да реагират веднага и в края на полувремето бяха близо до изравняването, но Висенте Гуаита отрази изстрела на Едгар. След почивката шансове за гол имаше и пред двата тима, но Инестроса от Хетафе и Фернандо Сориано и Томер Хемед от Алмерия пропуснаха от чисти позиции.

Загубата остави Алмерия на 14-о място в класирането с 1 точка, спечелена в домакинството на Еспаньол.