Колеблив Реал на старта, Кристиано успокои "Бернабеу" срещу новак (видео+галерия)

Реал Мадрид започна с трудна победа кампанията си в Примера дивисион. Срещу новака Кордоба отборът на Карло Анчелоти се наложи с 2:0, но публиката на "Сантиаго Бернабеу" не остана доволна от видяното. Карим Бензема откри в 30-ата минута, а Кристиано Роналдо сложи точка на спора в последните секунди. Преди това обаче гостите имаха няколко възможности да изравнят и като цяло дадоха сериозен отпор на звездния тим на мадридчани.

Наставникът на "белите" Карло Анчелоти заложи на Икер Касийяс на вратата. Десен краен защитник беше Алваро Арбелоа, който изненадващо бе предпочетен пред Даниел Карвахал. Новите попълнения Тони Кроос и Хамес Родригес започнаха в халфовата линия заедно с Лука Модрич. В предни позиции очаквано бяха Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо, който излезе за своя мач № 250 за Реал. Чаби Алонсо остана на резервната скамейка, както и Сами Кедира.Реал Мадрид - Гранада 2:0

Гостите, които са новаци в елита, излизоха само с един чист нападател в лицето на холандеца Майк Хавенаар. Ридер Матос и Даниел Пинийос атакуваха по двата фланга, а  Лопес Силва беше другият халф с по-офанзивни функции.

Както можеше да се предположи, срещата започна с мощен домакински натиск. Първата възможност се откри пред Гарет Бейл, но неговият изстрел от фаул мина високо над вратата. В 7-ата минута Кристиано Роналдо поиска дузпа след интервенция на Хосе Анхел Креспо, но реферът Хил Мансано подмина претенциите на португалеца.Реал Мадрид - Гранада 2:0

След първоначалното стъписване гостите опитаха няколко атаки, но удар на Хавенаар излезе в аут, а малко по-късно пробив на холандеца с японски паспорт беше блокиран от Пепе.

В средата на полувремето вратарят на Кордоба Хуан Карлос се намеси авторитетно след удар от фаул на Роналдо, а не след дълго отрази и коварен шут на Кроос. Натискът на Реал ставаше все по-силен и Бнезема откри головата сметка на тима за сезона с хубаво попадение в 30-ата минута. Голът стана след центриране на Кроос от корнер и безмилостен удар на французина с глава.Реал Мадрид - Гранада 2:0

Хамес Родригес беше следващият, който обстрелва вратата на Кордоба, но неточно. Малко преди почивката, при една от редките контри на гостите, Хавенаар беше изпуснат след центриране от ъглов удар, но не уцели вратата. Това беше и най-доброто положение за Кордоба от началото на мача.

На полувремето наставникът на новаците Алберт Ферер пусна Феде Картабия на мястото на Даниел Пинийос. Хавенаар продължи да тормози централните бранители на Реал и само навременната намеса на Серхио Рамос му попречи да изравни в 47-ата минута. Последва и шут на Матос, спасен от Касийяс.Реал Мадрид - Гранада 2:0

Чак след 60-ата минута Реал отново взе инициативата и Хамес можеше да успокои феновете на "белите", но мощният му удар беше париран от блестящия Хуан Карлос. Гостите обаче нямаха никакво намерение да се предават и десетина минути по-късно топката се озова във вратата на Касийяс, но попадението на Франсиско Хименес - Ксиско правилно беше отменено заради засада.

Играта на Реал определено не вървеше, а Карло Анчелоти показа ясните си намерения отборът му да брани минималната си преднина, като смени Бензема с Кедира. В 84-ата минута Роналдо намери Бейл, но ударът с глава на уелсеца попадна право в Хуан Карлос. Реал Мадрид - Гранада 2:0

Две минути преди изтичането на редовното време гол на Кристиано също беше отменен. Звездата на домакините веднага изрази недоволството си, но повторенията показаха, че в момента на паса на Модрич наистина е бил зад защитата на съперника.

Роналдо твърдо беше решил да започне сезона с гол и постигна целта си. В 90-ата минута той получи топката след грешка в средата на терена за Кордоба и с плътен удар по земята завари неподготвен Хуан Карлос. Реал Мадрид - Гранада 2:0

Въпреки победата, Реал показа доста слабости в представянето си, които се видяха и при загубата от Атлетико Мадрид за Суперкупата на Испания. В следващия кръг "кралете" имат тежко гостуване на Реал Сосиедад, а Кордоба посреща Селта.