Прероден Меси и ново откритие дадоха мощно начало на 10-има от Барса (видео+галерия)

Отборът на Барселона започна силно участието си в Примера дивисион след категорично 3:0 над Елче в двубой, игран пред 68 105 зрители на "Камп Ноу". Лионел Меси откри головата си сметка с две попадения (42 и 63). 18-годишният дебютант Мунир Ел Хадади реализира в 46-ата минута и даде заявка за място в "синьо-червената" атака. Интересното е, че тимът на Луис Енрике игра повече от едно полувреме с човек по-малко след червения картон на Хавиер Масчерано в 43-ата минута, спрял непозволено бившия играч на Левски Гари Родригес.

Барса - Елче - 3:0 Меси си партнираше в нападение с младоците Рафиня Алкантара и 18-годишния Ел Хадади, който впечатли в предсезонните игри. Иван Ракитич, Жереми Матийо и Клаудио Браво направиха официалните си дебюти за "блаугранас". Гари Родригес се появи в стартовия състав на валенсианския тим и беше голямата заплаха в състава на гостите от "Мартинес Валеро".

Барса - Елче Сезонът за каталунците започна със забавен момент, след като още в 30-ата секунда на терена стъпи черна котка. Четирикраката животинка остана на игрището цели две минути преди да бъде прогонена. Предстои да разберем дали котката, която е запазена марка на "Камп Ноу", ще донесе късмет на "лос кулес" през сезона.

Барса - Елче "Блаугранас" започнаха надъхано и в търсене на ранен гол. В петата минута Меси изведе Рафиня сам срещу вратаря Пжемислав Титон при скоростна акция, но братът на Тиаго Алкантара се забави, търсейки удар със силния си ляв крак. В десетата минута Лео направи прекрасно залъгващо движение и навлезе в наказателното поле, но там беше спрян.

Барса - Елче В 22-ата Мунир разтресе близката греда в горната й част след бомбен шут. Тийнейджърът с марокански корени пое добре и мигновено шутира, но нямаше късмет. Минута по-късно енергичният Меси направи двойно подаване с Рафиня, но изстрелът му от дъгата не се получи добре и топката мина високо. В 27-ата Гари Родригес можеше да измъкне много опасно, но Жереми Матийо се намеси с жертвен шпагат.

Барса - Елче - 3:0 Пет минути по-късно Андрес Иниеста удари здраво гредата след топовен шут от 23 метра. В 33-ата минута Даниел Алвеш изпълни воле при заучено положение, но трудният удар не се получи точно. В 40-ата Меси направи поредно силно голово подаване, Мунир предпочете да асистира, но не намери Рафиня. В 42-ата Серхио Бускетс откри с топка Лео на дъгата, "десетката" се отскубна, намери си пространство и прати топката в долния далечен ъгъл - 1:0 след насочване от 15 метра.

Барса - Елче - 3:0 Само минута след попадението Масчерано беше изгонен правилно с директен червен картон. Каталунците загубиха високата топка, след което Гари Родригес се откъсваше сам срещу Клаудио Браво, но Ел Хефесито го повали непозволено на 27-ия метър от голлинията.

Барса - Елче - 3:0 На почивката Луис Енрике допълни защитата с Марк Бартра и се лиши от Рафиня. Секунди след началото на втората част Мунир отбеляза превъзходен гол и направи дебюта си на "Камп Ноу" наистина незабравим. Иван Ракитич пусна пас от центъра, а младият нападател насочи в мрежата от 13 метра с много техничен удар с външен фалц при тупкаща топка.

Барса - Елче - 3:0 Това попадение даде нужното спокойствие на каталунския тим. Въпреки намаления си състав барселонци диктуваха ритъма без съпротива. В 50-ата Жорди Алба подаде добре към Ел Хадади в наказателното поле, но нападателят потърси наизуист съотборник на дузпата, който липсваше. В рамките на 56-ата минута домакините имаха две голови положения. Първо Меси беше изпреварен след пас от аутлинията на Даниел Алвеш. Секунди по-късно Ракитич изведе Бартра сам срещу вратаря, но стражът се оказа на добра позиция.

Барса - Елче - 3:0 В 63-ата минута Меси реализира третото попадение в запазен свой стил. Лео замахна няколко пъти с рейд, успореден на голлинията, и с много точен удар от 13 метра не остави шансове за реакция - 3:0. Това беше попадение номер 245 за Лео в Примера, което го доближи на шест гола до митичния Телмо Сара.

Барса - Елче - 3:0 В 67-ата минута публиката аплодира Ел Хадади, който напусна игра, отстъпвайки място на Педро Родригес. В 75-ата Педро напредна мощно от центъра и шутира от дъгата, но в ръцете на вратаря. В последните мигове на двубоя Меси изведе чудесно Педро, но Титон се намеси с крак.

Барса - Елче - 3:0 Барселона временно поведе в класирането на Ла Лига. Най-добрата новина за "Камп Ноу" е пълният с енергия Меси, който не спираше да раздава голови подавания, а и да се бори в защитен план. Младият Ел Хадади се оказа голямото откритие в срещата, възползвайки се от травмата на Неймар, наказанието на Луис Суарес и стомашните проблеми на Педрито през седмицата.