Двама българи на финал на младежката олимпиада

Двама българи - Благой Найденов и Душко Михайлов се класираха за финалите в своите категории в турнира по бокс на вторите младежки олимпийски игри в китайския град Нанцзин. Така България има гарантирани още две отличия от олимпиадата, в която до момента има два златни и един сребърен медал. Световният шампион за младежи от тази година в София и европейски шампион за юноши от София'2012 Благой Найденов ще спори за титлата в категория до 81 килограма.

Българинът спечели по точки с 3:0 на полуфиналите срещу Видал Райли от Великобритания. На финала на 27-и август Найденов ще се боксира с Вадим Казаков от Казахстан, който в другия полуфинал победи с 2:1 Нарек Манасян от Армения. В категория до 56 килограма Душко Михайлов се наложи над Салем Тама (Алжир) по точки с 2:0 съдийски гласа. Равносметката на младите български боксьори в Нанцзин, под ръководството на главния треньор Михаил Таков, е двама финалисти и един отпаднал на четвъртфиналите - Даниел Аасенов, който ще се боксира за пето място на утре срещу Масуд Юсифзада от Азербайджан.