Младоците на Ботев Пд с ново смайващо представяне - взеха пореден скалп в "А" група (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) продължи с отличното си представяне в "А" група, след като днес надигра с 2:0 гостуващия Славия в мач от шестия кръг на "А" група и се изравни по точки с втория в класирането тим на Лудогорец.

Головете за канарчетата, за които преди началото на сезона изобщо не бе сигурно, че ще започнат първенството, вкараха Томаш Иршак и Лъчезар Балтанов. Но не победата е най-важното в случая, а добрата игра на младите български футболисти в отбора като Терзиев, Васев, Гамаков, Чунчуков, Колев, Айтов, Юсеин и Цветанов.

Срещата ще се запомни и с 15-минутното й прекратяване в средата на втората част заради извила се сериозна буря.

Канарчетата откриха резултата още при първата си по-сериозна атака. В 13-та минута двама бели футболисти не успяха да преценят добре летежа на топката, позволиха тя да ги прехвърли и да бъде овладяна от Мариян Огнянов. Халфът на канарчетата подаде отлично към нахлуващия на скорост леко вдясно Томаш Иршак, който напредна и след техничен шут от 6-7 метра не остави шансове на Петков - 1:0 за Ботев.

В 24-та минута Цветелин Чунчуков опита изстрел с глава, но той бе твърде неточен и не затрудни стражът на гостите Георги Петков.

Софиянци можеха да изравнят в 31-та минута, когато Цветомир Панов центрира отдясно към непокрития Фернандо да Силва, но шутът на нападателя от 12-13 метра профуча покрай лявата греда.

Седем минути по-късно отново добра атака на Славия отдясно завърши с центриране на Панов към Вълчанов, който стреля, но след опасен рикошет топката излезе в корнер. След неговото изпълнение Везалов пробва да вкара с глава, но не уцели вратата.

В 45-та минута домакините съвсем спокойно можеха да вкарат втори гол. Центриране отдясно намери непокрития Александър Колев, който стреля от упор с глава, но над напречната греда.

Втората част започна с опасен шут на Мариян Огнянов, който излезе в аут. Нищо обаче не бе в състояние да спаси Славия в 53-та минута, когато Балтанов засече с глава центриране от корнер за 2:0 за Ботев.

В 68-та минута реферът Ивайло Стоянов прекрати срещата заради бурята, която се разрази над Коматево, макар теренът да бе в отлично състояние. След 15-минутна пауза мачът беше подновен.

Две минути след това Ботев за малко не вкара трети гол, когато Колев стреля с глава, но уцели напречната греда.

От тук до края на двубоя белите натиснаха своя противник и можеха да стигнат поне до почетно попадение. Първо, в 85-та минута, Платини стреля опасно с глава, но покрай вратата, а в добавеното от рефера продължение отново бразилецът не успя да реализира от 3-4 метра след центриране по земя отдясно. Трети сериозен пропуск в заключителните секунди осъществи и Да Силва, който не улучи втарата след изстрел с левия крак от 7-8 метра.