Ботев (Враца) се препъна в Симитли

Ботев (Враца) стъпи накриво в Симитли и загуби за първи път от началото на новата кампания на „Б” футболна група. Врачани паднаха с 0:1 от местния Септември, за когото това беше първи гол в кампанията и първи успех в нея. Единственото попадение реализира Методи Костов в 46-ата минута, когато промуши топката под плонжа на вратаря на гостите Юлиян Левашки. При ситуацията останаха съмнения за нарушение в атака, каквото не беше отсъдено от главния съдия Георги Игнатов. Арбитърът от София прояви странен критерий при отсъждане на нарушенията в полза на домакините, с което се понрави на местната публика.

Преди почивката двата отбора не показаха почти нищо пред около 200 зрители, дошли на мача на градския стадион в Симитли. Гостите се отчетоха с удар на Цветомир Валериев в 6-ата минута от фаул, който беше париран от вратаря Карадалиев, и удар на Владо Иванов, излязъл в аут. Домакините откриха резултата при първата си сериозна опасност пред вратата на врачани и след това направиха всичко възможно да удържат крехкия си аванс до края.

Веднага след попадението Ботев тръгна на щурм, но нямаше късмет да отбележи. В 51-та мин. реферът Игнатов помилва Бачев от домакините, който се опита да удуши Георги Стоичков. В 55-ата минута дебютиралият за врачани Кирил Атанасов би от упор, но стражът на домакините отби шута му. Малко по-късно и Владо Иванов опита да вкара, но Карадалиев отби удара му в корнер.

Домакините пропуснаха втори гол в 60-ата минута, когато Костов се измъкна сам срещу Левашки, но стреля покрай вратата. Атаката на домакините се разви след очевидна грешка на главния съдия, който не отсъди нарушение срещу Калоян Цветков пред вратата на Септември. До края на срещата Дарко Савич  (68`), Атанасов (71` и 85`) и Валериев (86`) не успяха да вкарат в мрежата на домакините.

СЕПТЕМВРИ (СИМИТЛИ) - БОТЕВ (ВРАЦА) 1:0
1:0 М. Костов (46)

СЕПТЕМВРИ: Карадалиев, Топузов, Митровски, М. Илиев, Марков, Богоев, Ил. Илиев, Костов, Бачев (55 - Лулейски, 75 - Гущеров), Христов, Карадачки (80 - Костурков)
БОТЕВ: Левашки, Куанг, С. Иванов, Савич, Стоичков, Попадийн, Валериев, Цветков, Петров (46 - Атанасов), Петков (79 - Димитров), Вл. Иванов (65 - Коен)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Ил. Илиев, Христов (С); Стоичков (Б)
ГЛАВЕН СЪДИЯ: Георги Игнатов (София)
СТАДИОН: Градски стадион в Симитли – 200 зрители